14 Kasım 2008 Cuma

Asena ile yeni kasedi hakkında

Kadın gibi kadın değil höt höt bir hatunum
Kadın gibi kadın değil höt höt bir hatunum Çok yakında albüm çıkaracak olan ünlü oryantal Asena, heyecanlı olduğunu söyledi.

Albümde özellikle "Esmer Sevda" adlı şarkıya güvendiğini söyleyen Asena, "Senin gibi hem dans edip hem şarkı söyleyen bir Nez var, bir de Tanyeli. Nasıl buluyorsun onları" sorusuna şu yanıtı verdi: "İkisini de hiç seyretmedim hayatımda. Bizim konseptimiz bambaşka. Yorum yapamayacağım."

Öncelikle albümün hayırlı olsun diyelim ve soralım: Bu da ilki gibi mi? Çünkü önceki enstrümantal olmasına rağmen şarkılı türkülü gibi lanse edilmişti. Oryantal müziklerin yer aldığı, sözsüz bir albümdü...

- Evet, ilk albüm sözsüzdü ve oryantal parçalardan oluşuyordu. Mesleğimle ilgiliydi aslında. Sevdiğim parçaları tekrar çaldırmıştık ustalarımıza.

İkinci albümle ilgili kararı nasıl verdin?

- Üç tane şarkı var albümde. Emre Kaya diye bir arkadaşım var, kendisi hem besteci hem şarkıcı. Bir gün kahve içerken suratıma bakıp bakıp bir şeyler yazdı. Sonra "Ben sana, senin bu ruh haline şarkı yaptım" dedi. Hoşuma gitti,seslendirdim. Hayatımdaki en büyük amacım yurtdışında dans etmek olduğu için "Türkiye’de artık daha fazla ne yapabilirim?" diye düşündüm. Çünkü burada bir şeyler yapıp, yurtdışında sıfırdan başlamak istiyorum. O yüzden burada böyle bir albüm yapayım dedim. Hem ekstralara giderim, hem dans ederim, hem de şarkı söylerim diye düşündüm. Bu amaçla bu CD’yi yaptım. Dans olarak yurtdışını hedefliyorum. Hem şarkı hem dans olarak da Türkiye’de bir şeyler yapmak istiyorum. Çünkü insanların buna ihtiyacı var. O kadar çok yoruldular ki 100 bin dolarları solistlere ödemeye, her şeyi bir arada bulabilecekleri çok az sanatçı var. Belki bir Muazzez Abacı değilim ama en azından kulağı da rahatsız etmeyecek şekilde şarkı söylüyorum. Her telden şarkı söyleyen ve dans eden pek sanatçı görmedim ben. Biraz zaman alacak ama iyi olacağına inanıyorum. İnsanlar beni çok seviyor.

En çok beğendiğin, tutacağına inandığın şarkılar hangileri?

- Aslında "Esmer Sevda"... Ben biraz höt höt bir hatunum. Sertim yani. Çok sportif ve seksi olmayanlardan işte. Çok "kadın kadın" değilim. Bu şarkı da benim çok enteresan bir yönümü çıkardı ortaya. "Ben bu kadar duygusal mıyım?" diye düşündüm. "Dönüşü Yok" da, her şeye kafa kaldırdığım için biraz benimle ilgili bir şarkı. Hiçbir şeye dönüş yok yani!

Hatırası olan, mesaj veren şarkılar mı bu şarkılar?

- Lise dönemimde çok spor yapıyordum, body’ci gibiydim. Hiç erkek arkadaşım yoktu. O zamanlar birisinden çok hoşlanıyordum. Okul dışından çok güzel bir kızla nişanlıydı. Bütün okulun kızları ona aşıktı. Baktım kimse benimle çıkmıyor, bizden üst sınıfta olan o çocuğa "Abi benimle bir kere tur atar mısın okulun etrafında? Herkes dalga geçiyor benimle, kimse bakmıyor" dedim. Çocuk anladı derdimi. İki tur attı benimle zil çalana kadar. Sonra herkes geldi yanıma "Ne konuştunuz?" demeye başladı. "Ne kadar güzel fiziğin var, spor mu yapıyorsun?" dediğini söyledim çocuğun. Oysa hiç alakası yok! O çocuk esmerdi. Hep içimde esmer sevdam kaldı. İşte o çocuğu hatırladım o şarkıda. Kim bilir şimdi ne durumdadır... Batu’ydu ismi.

Sağlam gemi olduğu için yakamamışsın!

- Yakamadım gerçekten. Gemiye bile binemedim.

Mehmet Ali Erbil’in yanında olunca onun esprileri de size geçiyor.

- O bana çok şey öğretiyor. Açık söyleyeyim, hiç kitap okumam ama onun yanında olduğumdan beri her şeye ilgi duyuyorum. Beni iyi yönde etkiliyor. Onunla tanıştığımdan beri kitap okuyorum. Espriler de geçiyor tabii.

O sana "Çarkıfelek"te şarkı da söyletir artık...

/_np/4287/6794287.jpg- Çok destekliyor beni. Şarkıcılık konusunda da desteğini esirgemez benden biliyorum.

En büyük pişmanlığın nedir?

- Saçlarımı zamanında kesmiştim. En büyük pişmanlığım o. Kaşımın bir yerine bir arkadaşım kalem yapmak istedi. Bir de o pişmanlığım var. Düzeltemiyorum.

Ama bunlar gelir geçer...

- Aklınıza tahminimce ilişkiler geliyor... Ama ilişkilerde pişmanlığım yok. Ben kadere inanırım. Allah’ın yazdıklarına pişmanlık demem.

NEZ VE TANYELİ’Yİ HAYATIMDA İZLEMEDİM

Sesine güveniyor musun, aldığın dersler oldu mu?

- Hálá ders alıyorum. Sahnede olması lazım bir şeylerin. Gözü kara olmak lazım. Günay’da çıkacağız her cuma. 15 kişi.

Oryantal yapacak mısın?

- Yapacağım. Sanıyorum Mehmet Ali Bey de ocak ayında başlayacak Günay’da...

Senin gibi dans edip şarkı söyleyen Nez ve Tanyeli var.

- İkisini de seyretmedim hayatımda. Bizim konseptimiz bambaşka. Yorum yapamayacağım.

SEVGİLİM OLSA KOLUMA TAKIP GÖSTERİRİM

Kalbin boş mu dolu mu? Herkes bunu merak ediyor...

- Her gün evlendiriyor beni Mehmet Ali Bey. Mesela bir ara Servet (Çetin) takıldı dillere. Servet’i tanıyorum, benim arkadaşımdır. Bazen buluşur kahve içeriz. Ortak arkadaşlarımız da var. Ama Servet benim değil. Ne benim o, ne de ben onun sevgili portresiyiz. Sevgilim olsa koluma takıp "Bu benim sevgilim" derim. Cesaretliyim.

Biri var mı peki?

- Yedi ay önce Serhat’tan (Fafal) ayrıldım. Dört buçuk sene süren bir ilişkim oldu. İnanın kimseyle ciddi bir ilişki yaşamak istemiyorum. Yoruldum çünkü. Beraber olduğum zaman çok sahiplenirim ve o insana sadık kalırım. Bütün ilişkilerime ileride evlenecekmişim gibi bakarım. Ondan ona, ondan ona ilişkileri sevmiyorum. Çok aday var. Bakıyorum bakıyorum ama hiçbiri kalbimi çarptırmıyor.


Röportaj: Yüksel ŞENGÜL Fotoğraflar: Zeynel Abidin AĞGÜL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

medyadan

BlogcuZade Master